Sprzęt rehabilitacyjny

Łóżka rehabilitacyjne

Łóżka rehabilitacyjne renomowanych producentów: Burmeier Dali, Burmeier Arminia.

Długość 215 cm / szerokość 105 cm. Maksymalna waga pacjenta: 170 kg.

Łóżko z wysięgnikiem z uchwytem dla pacjenta, barierki boczne są opuszczane. Sterowane elektrycznie na pilot. Posiada obrotowe kółka z hamulcami.

Minimalna wysokość od podłogi to 41 cm, jednak na życzenie możemy wypożyczyć łóżka specjalne od 25 cm nad podłogą. Maksymalna wysokość łóżka sterowanego pilotem to 110 cm, co pozwala opiekunom o wzroście do 190 cm na pielęgnację w pozycji wyprostowanej, bez obciążania odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Łóżko rehabilitacyjne umożliwia podniesienie tułowia osoby leżącej do pozycji siedzącej, co ułatwia karmienie, spożywanie pokarmów, oglądanie tv, czytanie. Co istotne, pozycja siedząca poprawia dotlenianie płata czołowego, co skutkuje spowolnieniem procesów demencyjnych u osób starszych. Zapewnia także lepszą wentylację płuc, dzięki czemu zapobiega się infekcjom.

Dzięki elektrycznie podnoszonym nogom możliwe jest odciążenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa pacjenta poprzez zmianę pozycji kończyn dolnych.

Materac przeciwodleżynowy

Na życzenie klienta pomagamy załatwić formalności związane ze sfinansowaniem przez NFZ materaca przeciwodleżynowego. Wniosek u lekarza rodzinnego załatwia się w jeden dzień. Dzięki temu pacjent dostaje całkowicie nowy materac refundowany przez NFZ.

Koncentratory tlenu

Koncentrator oczyszcza powietrze z azotu i dostarcza do płuc skoncentrowany tlen. Oferowane przez nas koncentratory tlenu to najlepsze urządzenia produkowane w Europie i USA – Invacare Perfecto, Philips, NewLife Elite, DeVilbiss, Krober. Przeznaczone do użytku domowego.

Max. przepływ tlenu w zakresie 0-5 ltr./min. Maksymalna koncentracja tlenu 92%-96%.

Oferowane urządzenia są przyjazne użytkownikowi i mają szereg cech sprawiających, że są praktycznie bezobsługowe. Nie jest potrzebna butla z tlenem ani reduktor. W zestawie nowe „wąsy” donosowe gratis. Koncentratory tlenu posiadają obrotowe kółka w celu łatwego przemieszczania.

Kiedy używamy koncentratora tlenu?

  • niewydolność krążeniowo-oddechowa,
  • choroby serca,
  • choroby nowotworowe, osłabienie organizmu
  • POCHP
  • astma
  • wydolnościowa aktywność fizyczna (po treningu sportowym)

Tlenoterapia – w jakim celu ją stosujemy?

  • wydłużenie życia pacjenta,
  • minimalizowanie niepotrzebnej hospitalizacji wynikającej z zaostrzenia choroby,
  • poprawa jakości życia, tolerancji wysiłku, zwiększenie aktywności chorego, poprawa apetytu,
  • dotlenianie tkanek, redukcja zmęczenia, usuwanie toksyn z organizmu.
podnośnik_pacjenta_slask

Podnośniki pacjenta

Podnośniki pacjenta pomagają opiekunom w codziennej pielęgnacji osób chorych, stale leżących. Max. waga chorego: od 140 do 170 kilogramów. Kosz w rozmiarze dopasowanym do wielkości i masy pacjenta w zestawie z podnośnikiem. Podnośnik sterowany pilotem i obrotowe kółka sprawiają, że podnośnik pacjenta z łatwością obsłuży nawet jedna osoba.

Podnośnik pozwala podnieść pacjenta i przenieść z łóżka na wózek, fotel lub toaletę. Korzystanie z podnośnika ułatwia rehabilitację pacjenta w łóżku i wymianę pościeli/prześcieradeł, co jest bardzo trudne, gdy pacjent bezwładnie leży. Podnośnik pozwala na transport pacjent do wanny lub pod prysznic, dodatkowo pielęgnację ułatwiają „kosze” z nieprzemakalnych i łatwych w czyszczeniu materiałów.

Inny sprzęt rehabilitacyjny

W ofercie posiadamy również wózki inwalidzkie, balkoniki dwukołowe, trójkołowe i czterokołowe z siedziskiem, balkoniki typu „ambona” oraz stoliki przyłóżkowe.

Body Smile Fit

wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych i sprzętu rehabilitacyjnego w woj. śląskim

e-mail: kontakt@bodysmilefit.pl

telefon:  609 898 300; 510 943 759

zmień rozmiar pisma
zwiększ kontrast